Coaching két lábon és hat lábon

Hogy jut eszedbe?

2016. december 20. - Nyíri Gabi

cute-1917047_640.jpg

„Jaj ezt, nem is így akartam...!” „Nem is erre akartam jönni!” „Én tényleg annyira készültem rá, most meg tessék...” Biztosan veled is előfordult, hogy valamit a megszokottól eltérő módon akartál csinálni, aztán már csak a rutinod kellős közepén kaptál észbe. Mi segíthet emlékeztetni magadat?

A megszokásaink, a jól bevált gyakorlataink általában nagy hasznunkra vannak a mindennapok során, hiszen kevesebb energiával, odafigyeléssel oldhatunk meg dolgokat. Pontosan tudjuk, hogy merre szoktunk járni kutyát sétáltatni, dolgozni, iskolába. Benne van a kezünkben, hogy mennyi vacsora jár az ebnek vagy hány kanál cukrot teszünk  a kávéba. Álmunkból felkeltve is eszünkbe jut, hogy hogyan kell elkészíteni a napi riportot, mit kell megrendelni az állandó beszállítótól, és hogyan kell elpakolni a beérkezett termékeket.
A rutinok akkor fordulnak ellenünk, amikor valamin változtatni szeretnénk vagy változtatnunk kell. Felássák a megszokott útvonalunkat, és ezért újat kell találni. A kutya elkezd étrendkiegészítőt szedni, amit a kajájára kell szórni. A szokásos adatok mellett szeretnénk még valamit látni, így más riportra lenne szükségünk. Elhatározzuk, aztán mégis minden megy a maga útján, és csak később, vagy jobb esetben menet közben jövünk rá, hogy nem is ezt terveztük. Következzen 4 eszköz, ami segíthet emlékeztetni magad:

dog-1911725_640.jpg

1. Köteleződj el! Amin a figyelem, ott a változás, szokták mondani. A megszokásainkat csak tudatos odafigyeléssel, erőfeszítéssel tudjuk megváltoztatni. Mielőtt az egészbe belekezdesz, gondold végig, hogy mit és főleg miért szeretnél megváltoztatni. Megerősítheti az elhatározásodat, ha szembesíted magad a nem-változtatás hatásával. Tedd fel magadnak azt a kérdést is, hogy mi történik, ha minden így megy tovább.

2. Gondolkodj előre! Ki mondta, hogy valamire csak a lényeges pillanatban gondolhatsz? Amikor elhatározod a változást, látni fogod, hogy mikor és mit kell máshogy csinálni, így előre készíthetsz emlékeztetőket magadnak. Egy találkozót vagy évfordulót hetekkel, hónapokkal előre beírhatsz a naptáradba. Beállíthatsz riasztást a telefonodon vagy a számítógépeden, ami a megfelelő időpontban jelezni tud neked. Ragaszthatsz cetlit az iratokra, az ajtóra vagy a tükörre.

labrador-retriever-1911057_640.jpg

3. Zökkentsd ki magad! A megszokott rutinok megszokott feltételek mentén működnek. Ha azt szeretnéd, hogy el se induljanak, változtasd meg a körülményeket! Tedd el a dolgokat az állandó helyükről! Amíg keresed a kutyakajás mérőpoharat, van esélyed végiggondolni, hogy mit is akartál az etetés kapcsán? Amíg az asztal helyett a menüből keresed ki a riportot, kitalálhatod, hogy min akartál változtatni. Amíg elsétálsz a háztömb másik oldalára a kocsidhoz, be fog ugrani, hogy ma más útvonalon akarsz menni.

4. Bízd másra! Nem mindenre neked kell emlékezni. Ha valami olyan dolgon szeretnél változtatni, ami mást is érint, bízd rá, hogy emlékeztessen. Ha a sima hazamenetel helyett ki kell vinned a haverodat a pályaudvarra, megkérheted, hogy induláskor írjon neked egy emlékeztető üzenetet. Ő utazik, neki csak eszébe jut.

Legközelebb mit fogsz máshogy csinálni? És hogyan csinálod majd?

Képek innen, innen és innen.

Ha tetszett a poszt, csatlakozz az önmagukat fejlesztők kétlábú és hatlábú közösségéhez! Kattints ide!

süti beállítások módosítása