A kutyások eltérően állnak a szemináriumok kérdéséhez: van, aki szerint ezek nélkül nem maradhatunk naprakészek, mások úgy gondolják, hogy idő- és pénzkidobás az egész. Hogyan működnek a szemináriumok? És hogyan hozhatod ki belőle a legtöbbet saját magatok számára?
Amikor meghirdetnek egy szemináriumot, nagyjából azt olvashatjuk, hogy XY valamilyen témában jellemzően 1 vagy 2 napos programot tart, ami látogatható kutyával és kutya nélkül. Elsőre könnyen rávághatnánk, annyi az egész, hogy elmegyünk-e vagy sem. Mit érdemes végiggondolni, ha ennél azért árnyaltabb képet szeretnénk?
Hajlandó vagy befektetni? Ha úgy döntesz, hogy elmész egy szemináriumra, pénzt, időt és figyelmet áldozol. Azonban minden befektetés kockázattal is jár: Lehet, hogy megkérdőjeleződnek bizonyos módszerek, amikkel dolgozol, vagy nem minden bemutatott elem lesz számodra azonnal, közvetlenül hasznos. Kész vagy vállalni ezt a kockázatot?
Mi a célod? Nagyobb eséllyel fogod hasznosnak érezni a befektetésedet, ha előre végiggondolod, hogy miért mész oda. Mehetsz például információkért, azért, hogy lásd az előadót munka közben, a társaság vagy akár a rendezvénynek otthont adó helyszín miatt is. Hogyan tanítja ő ezt vagy azt? Milyen srác testközelből ő, aki egyébként a világbajnok? Kik lesznek ott rajtad kívül, akikkel szívesen töltesz el 1-2 napot? Milyen lehet azon a pályán / olyan felszereléssel dolgozni?
Kutyával vagy kutya nélkül? Ahhoz, hogy ezt el tudd dönteni, érdemes tudatosítanod magadban, hogy hogyan szeretsz tanulni. Minden téma kapcsán több lehetőség is van, ami megjelenik a szemináriumok felépítésénél is:
- Megérteni: Ha ismered az elméleti hátteret, a tudásod megértésen is nyugszik. Erről szólnak az előadásos részek a szemináriumok során. Ha számodra a biztos elméleti tudás az első lépés, és szeretsz otthon, nyugodtan kísérletezni, gyere nyugodtan kutya nélkül.
- Kipróbálni: Úgy szeretsz tanulni, hogy rögtön a gyakorlatban is kipróbálod az új ismereteidet? „Csak csináljuk már...!” Ebben az esetben jó megoldás lehet, ha kutyás helyet kérsz.
- Megfigyelni: Van, akinek az elméleti háttérnél és az azonnali kipróbálásnál fontosabb, hogy megnézhesse magának a dolgot működés közben. Így ellesheti a legjobb gyakorlatokat, és okulhat a többiek esetleges hibáiból. Ha rád ez a jellemző, valószínűleg az a rész lesz a kedvenced, amikor az előadó a kutyás résztvevőkkel dolgozik, te pedig a pálya széléről figyelhetsz.
- Összekötni: „Tök jó, tetszik! És ezt én hogyan tudnám használni...?” Ha számodra az a lényeg, hogy az új dolgok hogyan illeszkednek a te világodba, azt kell mérlegelned, hogy szeretsz-e rögtön fejest ugrani az újdonságokba. Ha igen, válaszd a kutyás részvételt!
Ha tetszett a poszt, csatlakozz az önmagukat fejlesztők kétlábú és hatlábú közösségéhez! Kattints ide!