Coaching két lábon és hat lábon

Mire jók a kutyás szemináriumok?

2016. június 14. - Nyíri Gabi

dogs-1426679_640.jpg

A kutyások eltérően állnak a szemináriumok kérdéséhez: van, aki szerint ezek nélkül nem maradhatunk naprakészek, mások úgy gondolják, hogy idő- és pénzkidobás az egész. Hogyan működnek a szemináriumok? És hogyan hozhatod ki belőle a legtöbbet saját magatok számára?

Amikor meghirdetnek egy szemináriumot, nagyjából azt olvashatjuk, hogy XY valamilyen témában jellemzően 1 vagy 2 napos programot tart, ami látogatható kutyával és kutya nélkül. Elsőre könnyen rávághatnánk, annyi az egész, hogy elmegyünk-e vagy sem. Mit érdemes végiggondolni, ha ennél azért árnyaltabb képet szeretnénk?

jack-russell-1444784_640.jpg

Hajlandó vagy befektetni? Ha úgy döntesz, hogy elmész egy szemináriumra, pénzt, időt és figyelmet áldozol. Azonban minden befektetés kockázattal is jár: Lehet, hogy megkérdőjeleződnek bizonyos módszerek, amikkel dolgozol, vagy nem minden bemutatott elem lesz számodra azonnal, közvetlenül hasznos. Kész vagy vállalni ezt a kockázatot?

Mi a célod? Nagyobb eséllyel fogod hasznosnak érezni a befektetésedet, ha előre végiggondolod, hogy miért mész oda. Mehetsz például információkért, azért, hogy lásd az előadót munka közben, a társaság vagy akár a rendezvénynek otthont adó helyszín miatt is. Hogyan tanítja ő ezt vagy azt? Milyen srác testközelből ő, aki egyébként a világbajnok? Kik lesznek ott rajtad kívül, akikkel szívesen töltesz el 1-2 napot? Milyen lehet azon a pályán / olyan felszereléssel dolgozni?

dog-1158319_640.jpg

Kutyával vagy kutya nélkül? Ahhoz, hogy ezt el tudd dönteni, érdemes tudatosítanod magadban, hogy hogyan szeretsz tanulni. Minden téma kapcsán több lehetőség is van, ami megjelenik a szemináriumok felépítésénél is:

  • Megérteni: Ha ismered az elméleti hátteret, a tudásod megértésen is nyugszik. Erről szólnak az előadásos részek a szemináriumok során. Ha számodra a biztos elméleti tudás az első lépés, és szeretsz otthon, nyugodtan kísérletezni, gyere nyugodtan kutya nélkül.
  • Kipróbálni: Úgy szeretsz tanulni, hogy rögtön a gyakorlatban is kipróbálod az új ismereteidet? „Csak csináljuk már...!” Ebben az esetben jó megoldás lehet, ha kutyás helyet kérsz.
  • Megfigyelni: Van, akinek az elméleti háttérnél és az azonnali kipróbálásnál fontosabb, hogy megnézhesse magának a dolgot működés közben. Így ellesheti a legjobb gyakorlatokat, és okulhat a többiek esetleges hibáiból. Ha rád ez a jellemző, valószínűleg az a rész lesz a kedvenced, amikor az előadó a kutyás résztvevőkkel dolgozik, te pedig a pálya széléről figyelhetsz.
  • Összekötni: „Tök jó, tetszik! És ezt én hogyan tudnám használni...?” Ha számodra az a lényeg, hogy az új dolgok hogyan illeszkednek a te világodba, azt kell mérlegelned, hogy szeretsz-e rögtön fejest ugrani az újdonságokba. Ha igen, válaszd a kutyás részvételt!

tanula_si_sti_lusok_me_retezett.png

Képek innen, innen és innen.

Ha tetszett a poszt, csatlakozz az önmagukat fejlesztők kétlábú és hatlábú közösségéhez! Kattints ide!

süti beállítások módosítása